سفارش تبلیغ
صبا ویژن

http://qalamdoon.ParsiBlog.com
این وبلاگ به کمپین *من عاشق محمد(صلّی الله علیه و آله و سلّم) * هستم، پیوست 
لینک دوستان

مسئول نمایندگی ولی فقیه بسیج مستضعفین

افزایش سرانه تولید ملی بدون وابستگی به درآمد نفتی، اوج حماسه اقتصادی است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج گفت: هدف و نخستین گام در ایجاد حماسه اقتصادی، رسیدن به استقلال اقتصادی و افزایش سرانه تولید ملی بون وابستگی به درآمد نفتی است.

حجه الاسلام تویسرکانی نماینده ولی فقیه در بسیج مستضعفین

حجت الاسلام تویسرکانی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج  در گفت و گو با خبرنگار طنین یاس با  بیان  این نکته که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در تقابل با دشمنان اسلام در مسائل سیاسی و نظامی استقلال کامل داریم و از لحاظ  فرهنگی با چالش بزرگی مواجه نیستیم، گفت: متأسفانه در مسئله اقتصادی هنوز آن طور که باید به استقلال کامل دست پیدا نکرده ایم و از همین وابستگی، دشمن با اتخاذ تحریم به عنوان راهی برای کنترل و توقف ملت ما در مسیر پیشرفت استفاده می کند.

وی نخستین گام و هدف خلق حماسه اقتصادی را رسیدن به استقلال اقتصادی دانست و عنوان کرد، راهکارهای خلق پدیده اقتصادی، کم شدن وابستگی اقتصاد کشور به نفت، استفاده از فرصت های بومی، اصلاح الگوی مصرف، استفاده نکردن از کالاهای خارجی و حمایت از تولیدات داخلی قابل رقابت با نمونه های خارجی برشمرد. 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج  با اشاره به نقش محوری نخبگان سیاسی و اقتصادی در ایجاد تحولات بزرگ اظهار کرد،برای ایجاد هر تحولی باید زمینه های بروز  آن در جامعه ایجاد شود. نخبگان در خلق حماسه سیاسی و اقتصادی با زمینه سازی، آماده کردن مردم، گفتمان سازی حماسه سیاسی و اقتصادی و برنامه ریزی ها و کنترل، نقش ویژه ای در خلق حماسه سیاسی و اقتصادی دارند.

وی تأکید کرد : هر گونه کوتاهی از سوی نخبگان سیاسی و اقتصادی در این زمینه جفا به انقلاب اسلامی و نظام اسلامی هست .

حجت الاسلام تویسرکانی در خصوص نقش زنان در ایجاد حماسه اقتصادی گفت: با توجه به اینکه نگاه ما به جایگاه اجتماعی و نقش زنان در جامعه، نگاه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است، زنان را در هر گونه تحولی پرچمدار می دانیم، زنان از لحاظ کمیت نیمی از جامعه  اند اما بر  کل جامعه تأثیر گذار هستند.

در واقع می توان گفت: تأثیری که زنان بر جامعه دارند مردان ندارند؛ تأثیری که می تواند  هم مثبت و هم منفی باشد.

وی گستره تأثیرگذاری زنان بر جامعه را در عرصه های تربیتی و حماسی، سیاسی و اقتصادی و دفاعی برشمرد و افزود: زنان در شکوفایی اقتصاد ملی می توانند نقش بسیار مؤثری را با تبدیل کردن خانه ها به کارگاه های کوچک تولید، استفاده از کالای تولید داخلی و اصلاح الگوی مصرف داشته باشند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج، با اشاره به فعالیت های تولیدی و خانگی بانوان در عرصه های پوشاک و مواد غذایی در گذشته گفت: غربی ها فعالیت های اقتصاد خانگی بانوان ایرانی را ضد ارزشی جلوه دادند و با تزریق این تفکر که اینگونه فعالیت ها با شأن زن سازگاری  ندارد، سعی کردند با مشغول کردنش به مسائلی چون مدگرایی و آرایش های خارج از عرف او را از عنصری فعال و مبدل به عنصری برهم زننده آرامش روانی و اخلاقی جامعه  و مانع پیشرفت تبدیل کنند .

وی در پایان با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی یک تفکر جدیدی به جامعه بشری عرضه کرد و این تفکر پایه های مشخصی چون معنویت ،عقلانیت ،عدالت و رفاه و پیشرفت دارد، افزود:انقلاب اسلامی با این چشم انداز به عرصه زندگی بشر آمد و هر یک از ما نقشی در تحقق این آرمان ها داریم و باید نقش خود را پیدا و به خوبی ایفا کنیم، از این رو به مسائل پیش رو نباید صرفا نگاه ملی داشته  باشیم بلکه باید  نگاه جهانی داشته باشیم و بدانیم مأموریت ما زمانی تمام می شود که تمام احکام اسلام در جهان پیاده شود .


[ یکشنبه 92/2/15 ] [ 9:47 عصر ] [ منیره غلامی توکلی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سوگند به قلم و آنچه می نویسد «‌ن و القلم و ما یسطرون » کدامین قلم و کدامین سطرها می تواند مورد نظر پروردگار باشد!‌ پاسخ این سؤال سخت نیست اگر با کلام خدا مونس باشی آنجا که می فرماید: قلم وسیله تعلیم شماست « الذی علم بالقلم » . به صراحت می توان گفت که خدا بر دوات و قلمی سوگند می خورد که وسیله ای برای تعلیم بندگانش باشد و چه دواتی ماندگارتر و چه قلمی شیواتر از دوات و قلمی می توان یافت که سطر سطر نوشته هایش در مورد شهید و شهادت باشد؛ موجودی که در ذات مفاهیم متعالی تعلیم و تعلم نهفته است .
موضوعات وبqalamdoon

امکانات وب


بازدید امروز: 390
بازدید دیروز: 653
کل بازدیدها: 1410220