سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

http://qalamdoon.ParsiBlog.com
این وبلاگ به کمپین *من عاشق محمد(صلّی الله علیه و آله و سلّم) * هستم، پیوست 
لینک دوستان

قهر کردن شغال از باغ انگور به نفع باغبونه/ قطع رابطه تنها کار خیری که آمریکا به صلاح ایران کرد!

منیره غلامی توکلی - امروز سی و هفتمین سالروز قطع روابط سیاسی و بازرگانی شیطان بزرگ با جمهوری اسلامی ایران است. در چنین روزی "جیمی کار‌تر" رییس‌جمهور وقت  آمریکا  5ماه پس از تصرف سفارت آمریکا در تهران، توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام (ره) با ضرب العجلی 36 ساعت دستور خروج دیپلمات ها و دانشجویان ایرانی را بعد از یک سخنرانی تند علیه انقلاب اسلامی صاد کرد؛  این دستور17 روز قبل از مداخله نظامی آمریکا در منطقه طبس با هدف آزادسازی گروگان‌ها است و این نشان می دهد که آمریکا حتی خود را نیز دور می زند!

کار‌تر در سخنان خود درباره قطع رابطه با ایران گفت: «... مطالبات شاکیان آمریکایی و شرکت‌ها، از اموال مسدود شده ایران در آمریکا برداشت خواهد شد و مسئولیت بحران با شورای انقلاب ایران است که خود را پشت سر دانشجویان پنهان می‌کند. اگر گروگان‌ها آزاد نشوند، تصمیمات شدید‌تری علیه ایران اتخاذ خواهد شد و آمریکا با هم‌پیمانان خود اقدامات مقتضی به عمل خواهد آورد. هیچ ویزای جدید برای ایرانیان صادر نخواهد شد و کلیه ویزاهای صادر شده پس از بحران باطل می‌باشد...»

موضوع قطع روابط سیاسی و اقتصادی آمریکا با ایران، دو ماه پیش از صدور دستور کار‌تر، در قطعنامه ارایه شده از سوی آمریکا به شورای امنیت سازمان ملل پیش‌بینی شده بود. در آن قطعنامه که در 24 بهمن 1358 به شورا ارایه شد آمریکا خواستار اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی و قطع رابطه با ایران به دلیل تصرف سفارت آمریکا شد.

این درخواست در « کنفرانس کشورهای صنعتی غرب» مطرح شد ولی رایزنی‌های هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل و همچنین وتو شدن قطعنامه پیشنهادی آمریکا توسط اتحاد جماهیر شوروی، باعث شد دولت "جیمی کار‌تر" در اتخاذ تصمیم برای قطع مناسبات سیاسی و بازرگانی با ایران تنها بماند.

البته از آنجایی که شیوه تحریم و دست برد زدن به اموال ملت ها از نخستین راهکارهای دولتمردان آمریکا برای به زانو در آوردن ملل مختلف است، کارتر 5 ماه  قبل از صدور فرمان قطع ارتباط سیاسی و بازرگانی با ایران  در 22 آبان 1358 دستور توقیف کلیه دارایی‌های ایران در بانک‌های آمریکایی و شعبه‌های خارجی آن را صادر کرد و خرید نفت از ایران را متوقف ساخت. در 13 آذر، پانزده عضو شورای امنیت تحت فشار آمریکا به اتفاق آرا قطعنامه شماره 457 را در محکومیت اشغال سفارت آمریکا در تهران منتشر کردند.

ارجاع موضوع گروگان‌گیری به دیوان بین‌المللی دادگستری در لاهه از دیگر اقدامات آمریکا بود. رأی این دیوان نیز روز 24 آذر علیه ایران صادر شد و 15 قاضی این دادگاه به اتفاق آرا جمهوری اسلامی ایران را به دلیل تصرف سفارت آمریکا محکوم کردند.

در نهم دی 1358، شورای امنیت سازمان ملل تحت فشار آمریکا قطعنامه 461 را در موضوع مجازات‌های اقتصادی علیه ایران تصویب کرد و تا 17 دی به ایران مهلت داد تا گروگان‌های آمریکایی را آزاد کند. علاوه بر این بسیاری از مفسران آمریکایی نیز از نیروی موسوم به «واکنش سریع» که در 11 دی 1358 به دستور کار‌تر در خلیج فارس شکل گرفت به عنوان عکس‌العمل واشنگتن در مقابل واقعه تصرف سفارت آمریکا در تهران یاد کردند.

اما تمام این اقدامات با یک جمله پیام امام خمینی (ره) بعد از اعلام دستور قطع ارتباط آمریکا با ایران  رنگ باخت: «اگر کار‌تر در عمر خود یک کار خیر کرده باشد،همین قطع رابطه است.»

بخشی از  پیام بنیان‌گذار جمهوری اسلامی خطاب به ملت ایران بدین شرح بود:

«بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران، خبر قطع رابطه بین آمریکا و ایران را دریافت کردم. اگر کار‌تر در عمر خود یک کار کرده باشد که بتوان گفت به خیر و صلاح مظلوم است همین قطع رابطه است. رابطه بین یک ملت بپا‌خاسته برای رهایی خود از چنگال چپاولگران بین‌المللی با یک چپاولگر عالم‌خوار همیشه به ضرر ملت مظلوم و به‌ نفع چپاولگر است. ما این قطع رابطه را به فال نیک می‌گیریم چون که این قطع رابطه دلیلی بر قطع امید دولت آمریکا از ایران است، ملت رزمنده ایران این طلیعه پیروزی نهایی را که قدرت سفاکی را وادار به قطع رابطه یعنی خاتمه دادن به چپاولگری‌ها کرده اگر جشن بگیرد حق دارد....

من کراراً گوشزد نموده‌ام که رابطه ما با امثال آمریکا رابطه ملت مظلوم با جهان‌خواران است. شما ای ملت عزیز که برای رضای خداوند متعال با بانگ الله اکبر بر دشمنان خود چیره شدید و آزادی و استقلال را به دست آوردید، با اتکا به خداوند تعالی و حفظ وحدت کلمه مهیا باشید برای رودررویی دشمنان اسلام و دشمنان مستضعفین، شما به خواست خدای تعالی پیروز هستید و بر مشکلات غلبه خواهید کرد، صدام حسین که همچون شاه مخلوع چهره قبیح غیراسلامی و انسانی خود را نشان داده و به هدم اسلام و حوزه مقدسه نجف کمر و با علمای اسلام خصوصا حضرت آیت‌الله‌ آقای سید محمدباقر صدر آن کند که رضاخان و محمدرضا پهلوی با علما و روحانیون و سایر طبقات کردند باید بداند که با این اعمال ضد اسلامی گور خودش و رژیم تحمیلی و غیرانسانی و غیر قانونی بعث را با دست خود می‌کند....

از خداوند متعال عظمت اسلام و مسلمین و کشور ایران را خواستارم، والسلام و علیکم و رحمه‌الله.

روح الله الموسوی الخمینی»

 

وقتی به تاریخ سرخ مبارزات نظام اسلامی ایران علیه طاغوت می نگریم،آن را پرُ از جنایات آمریکا این کشور 241 ساله! می بینیم که گویی قطع رابطه او با ما « قهر کردن شغالی از باغ انگور است» از این رو امام خمینی (ره) فرمودند: «اگر کار‌تر در عمر خود یک کار خیر کرده باشد،همین قطع رابطه است.»

جدول زیر بخشی از جنایات آمریکا علیه ملت ایران تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی است:

 

کودتاى 28 مرداد 1332

شهادت دانشجویان در 16 آذر 1332

کشتار صدها تن از مردم در قیام خونین پانزدهم خرداد 1342

تحمیل قانون کاپیتولاسیون و تحقیر ملت بزرگ ایران

 

اما آنچه بر دیپلمات ها و دانشجویان طی مهلت 26 ساعته جیمی کارتر، گذشت بنابر گفته سرپرست کنسولگری ایران در شیکاگو اینگونه است که: « در طول مهلت 36 ساعته، ما فقط توانستیم به سرعت مدارک و ویزاهای دانشجویانی را که هم‌اکنون تنها مورد نگرانی ما هستند، وسیله پست برایشان ارسال داریم و دیگر فرصتی نبود که برایشان اقدام سازنده‌ای صورت دهیم. چند ساعت به پایان مهلت مانده، سفارت ایران در محاصره قرار گرفت و آن ‌عده که در داخل سفارت بودند، هر یک به وسیله دو مامور به نقطه‌ای برده شدند و در سفارت ایران مهر و موم شد.  ما فقط توانستیم زندگی‌مان را به دوستانی که شاید آن‌ها نیز وضعیت ما را پیدا کنند، تحویل داده و خود را به فرودگاه رساندیم. در فرودگاه عده‌ای از آمریکایی‌ها علیه ایران شعار می‌دادند و یک گروه از سیاه‌پوستان مسلمان نیز با در دست داشتن عکس امام به محل فرودگاه آمده بودند و بر علیه کار‌تر شعار می‌دادند.»

البته بنا آنچه از روزنامه کیهان مورخ 20 فروردین 59 بر می آید، تا بعدازظهر 21 فروردین به جز سرکنسولگری ایران یا‌‌ همان سفارت ایران که در واشنگتن واقع بود، ایران چهار کنسولگری دیگر نیز در شهر‌های شیکاگو، هستون، نیویورک و سانفرانسیسکو داشت که همگی آن‌ها تعطیل و مهر و موم شدند.

زمان ورود اولین سفر  آمریکا به ایران – سامئو بنجامین- قریب 241 می گذرد و در این مدت دو بار این رابطه سیاسی قطع شده است که اولین قطع رابطه سیاسی در سال1315 در دوران روزولت و رضاخان بود که به خاطر بازداشت چند ساعته سفیر ایران – عبدالغفارخان جلال علا – به علت تخلف رانندگی در امریکا روی داد. این قطع ارتباط پس از سه سال به دنبال اعزام نماینده مخصوص از طرف امریکا برای ادای توضیحات و عذرخواهی از سر گرفته شد و در سال  1322 ه. ش پیمان بازرگانی ایران و امریکا امضاء و حجم بازرگانی خارجی ایران با امریکا به دو برابر افزایش یافت و راه ها را برای حضور هر چه بیشتر و خرابکارانه تر آمریکا تا پیروزی انقلاب اسلامی هموار کرد.

اما به دنبال تسخیر مرکز جاسوسی امریکا در روز 13 آبان 1358 ابهت ظاهری این کشور در بین ملت های مظلوم از هم پاشید. امام این اقدام دانشجویان را عکس العمل ملتی ستمدیده در مقابل استکبار جهانی اعلام کردند. به دنبال این اقدام عملی مردم، دولت امریکا دست به اقداماتی زد که  از مهم ترین آنها می توان به

 

تبدیل سفارت به لانه جاسوسى

مصادره اموال ایران

حمله نظامى به طبس

کودتاى نوژه

چراغ سبز آمریکا به صدام براى حمله به ایران
حمایت تسلیحاتى و اطلاعاتى آمریکا از صدام در 8 سال جنگ تحمیلى
تأمین سلاحهاى شیمیایى عراق علیه ایران
حمله آمریکا به کشتىها و سکوهاى نفتى ایران

ساقط کردن هواپیماى مسافربرى ایران

حمایت آمریکا از سازمان منافقین

اعمال تحریمهاى ظالمانه علیه ایران

اشاره کرد.

طی سی و نه سال که از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد با اینکه آمریکا کمتر از دو سال ارتباط خود را حکومت اسلامی قطع کرد اما همواره شیطنت های این شیطان در مسیر حرکت و تعالی ملت ایران قرار داشته است اگر چه ایرانیان تا کنون جمله معروف بنیان گذار انقلاب اسلامی را « آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند » به عمل تبدیل کرده اند اما زهر این شیطنت ها و بدخواهی ها کام شان را تلخ کرده است.

برای مثال تحریم‌های ظالمانه علیه ایران که ابتدا با بهانه عدم رعایت آنچه «حقوق بشر» نامیده می‌شد، علیه مردم ایران اعمال و فشار اقتصادی ضد کشورمان شروع شد اما بعدها به بهانه فعالیت‌های هسته‌ای ایران که البته مدرکی برای اثبات صلح‌آمیز نبودنش وجود نداشت، ادامه یافت.

ترور ناجوانمردانه دانشمندان جوان ایرانی که در تأسیسات انرژی اتمی ایران مشغول به فعالیت بودند، از سوی سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و با موافقت و همراهی آمریکا انجام شد. جالب اینجاست که این عملیات ننگین هرگز با واکنش مناسبی از سوی دولتمردان آمریکا مواجه نشد و این امر خود انگشت اتهام را به سمت سردمداران کاخ سفید گردانده و آنان را متهم ردیف اول کشتار مردان نام‌آور عرصه علم و جهاد هسته‌ای ایران معرفی می‌کند.

همچنین ساخت فیلمهاى ضد ایرانى با هدف تخریب وجهه ایران و ایرانی؛ تهدید مستمر ملت ایران به حمله نظامى و حمایت آمریکا از گروهکهاى تروریستى به ویژه در مرزهاى ایران یا تقویت حضور گروهک های تروریستی در خاک کشورهای همسایه از دیگر دشمنی های آمریکا با ایران و ایرانیان است.

دم زدن هایی از دوستی و برقرار ارتباط میان ایران و امریکا در سال های اخیر روزنه "امید" را دل برخی از افراد ناآگاه و ساده لوح باز کرد که می توان به قول او اعتماد کرد در حالی که تاریخ ذهنی مردم ایران بر این باور است که « توبه گرگ مرگ است » و بر توبه این جنایتکار هیچ امیدی نیست کما کان این که بعد از چندین سال مذاکره بین ایران و 1+5 در خصوص پرونده هسته ای ایران ما شاهد کارشکنی ها، نقض برجام و ... از سوی دولتمردان فعلی و قبلی این کشور هستیم. "اوباما" همواره برجام را به شیوه های مختلف نقض می کرد و "ترامپ" چشم در چشم دوربین کرده و می گوید: « آن را پاره می کند.» گر چه بارها و بارها رهبر معظم انقلاب اسلامی بر بی اعتمادی به آمریکا اذعان داشتند و فرمودند «این برجام شد برای ما یک نمونه، یک تجربه… در ظاهر وعده میدهند، با زبان چرب و نرم حرف میزنند اما در عمل توطئه میکنند، تخریب میکنند، مانع از پیشرفت کارها میشوند؛ این شد آمریکا؛ این شد تجربه». ؛ « شیطان به پیروان خودش میگوید خدا وعده‌ی روراست درست به شما داده بود، شماها از وعده‌ی خدا پیروی نکردید، پابند نماندید؛ من وعده‌ی دروغی به شما دادم، شما دنبال من راه افتادید!… این عیناً امروز منطبق است با آمریکا. حالا شیطان در قیامت این حرف را میزند، آمریکایی‌ها امروز در دنیا این حرف را میزنند؛ وعده میدهند، عمل نمیکنند، تخلف میکنند. 11/05/95 از این رو مقتدرانه فرموند: « اگر برجام را پاره کنند ما آتش می زنیم» .

 و این تکرار تاریخ است که آن زمان که عده ای به دنبال رابطه با آمریکا بودند، حضرت امام(ره) شرط برقراری رابطه با ایالات متحده را اینگونه بیان داشتند: «با آمریکا روابط ایجاد نخواهیم کرد مگر اینکه آدم بشود و از ظلم کردن دست بردارد.» و اینکه روی سخن ما با عده ای که امروز سنگ ارتباط با آمریکا را بر سینه می زنند و هنوز با برجام برجام گفتن قصد دارند دهان خود را شیرین کنند که  آیا از منظر آنان علائمی دال بر آدم شدن آمریکا و دست کشیدن از ظلم کردن سران کاخ سفید ملاحظه شده است؟ این علائم و نشانه ها کدامند؟

واقعیت، چنین علائمی را که نشان نمی دهد هیچ، در نقطه مقابلش، وحشی گری ها، ددمنشی ها، خباثت ها و جنایت های آمریکا در حق ملل مستضعف، مسلمانان و ملت ایران به مراتب بیشتر از گذشته شده است. تأمل در موارد زیر نشان می دهد که آمریکا، حرکتی رو به آدم شدن و ظلم نکردن دارد، یا برعکس این شیطان بزرگ، در حال بزرگ تر شدن از نظر شیطنت است.

انتهای پیام/ غ


[ یکشنبه 96/1/20 ] [ 9:9 صبح ] [ منیره غلامی توکلی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سوگند به قلم و آنچه می نویسد «‌ن و القلم و ما یسطرون » کدامین قلم و کدامین سطرها می تواند مورد نظر پروردگار باشد!‌ پاسخ این سؤال سخت نیست اگر با کلام خدا مونس باشی آنجا که می فرماید: قلم وسیله تعلیم شماست « الذی علم بالقلم » . به صراحت می توان گفت که خدا بر دوات و قلمی سوگند می خورد که وسیله ای برای تعلیم بندگانش باشد و چه دواتی ماندگارتر و چه قلمی شیواتر از دوات و قلمی می توان یافت که سطر سطر نوشته هایش در مورد شهید و شهادت باشد؛ موجودی که در ذات مفاهیم متعالی تعلیم و تعلم نهفته است .
موضوعات وبqalamdoon

امکانات وب


بازدید امروز: 389
بازدید دیروز: 653
کل بازدیدها: 1410219