سفارش تبلیغ
صبا ویژن

قلمدون
 
این وبلاگ به کمپین *من عاشق محمد(صلّی الله علیه و آله و سلّم) * هستم، پیوست
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 91/7/26 توسط منیره غلامی توکلی

 

رمضون

طنین یاس : نمایندگی ولی فقیه ناحیه مالک اشتر تأکید کرد : مهم ترین اهداف ازدواج در دین اسلام ، پاسخ گویی به نیاز فطری غریزه جنسی بشر ، کسب آرامش و سکون در کنار همسر ، برقراری محبت و مودت سالم میان زن و مرد و رسیدن به قلعه رفیع مادری و پدری است .
حجت السلام علیرضا روحی نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت مالک اشتر در گفتگو با خبرنگار طنین یاس با اشاره  به اینکه خداوند نظام افرینش را طوری خلق کرده که آرامش و سکون در جامعه انسانی و سلامت روح زن و مرد در ازدواج درست و به موقع محقق شدنی است، گفت : متأسفانه امروزه بیشترین تبعات دیر ازدواج کردن و به تأخیر افتادن این امر مبارک را می توانیم در فاصله بین فرزندان و والدین و انحرافات موجود در جامعه ببینیم .
وی با اشاره اینکه  اختلافات و فاصله بین فرزندان و والدین ، ارامش و احترام بین اعضای خانواده را از بین برده است ؛ افزود: ازدواج با معیارهای اسلامی و انتخاب همسر هم کفو یکی از راهکارهای ایجاد آرامش در خانواده ها و استحکام روابط بین اعضای خانواده است .

                                ادامه مطلب...

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 91/7/26 توسط منیره غلامی توکلی

گفتگو با کارشناس مسائل خانواده میترا خسروبیک - طنین یاس

رمضون

امروزه تقابل بین شیوه زندگی سنتی و مدرن  یکی از مهم ترین  چالش های متداول  ازدواج محسوب می شود. اکثر افرادی که فرصت طلایی تشکیل خانواده را پشت سر گذاشته اند، خودشان را به موقع نشناخته و به تبع آن معیار   صحیحی برای ازدواج در ذهن ندارند.
میترا خسروبیک کارشناس مسائل خانواده در گفتگو با خبرنگار طنین یاس درباره معیارهای صحیح ازدواج  گفت: معیارهای ازواج از نگاه اسلام؛ ایمان و تقوا ، اخلاق نیکو، اصالت خانوادگی ، هم کفو بودن ( همتایی) و سلامت جسم و فکر  است. حضرت محمد (ص) در حدیثی فرموده اند : اگر کسی برای خواستگاری نزد شما آمد که اخلاق و دینش را پسندیدید با او ازدواج کنید.

                                                                      ادامه مطلب...

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 91/7/26 توسط منیره غلامی توکلی

از زمین و آسمون پولک میباره

رمضوننوشته شده در تاریخ چهارشنبه 91/7/26 توسط منیره غلامی توکلی

در زمستان از چه عطرهایی استفاده کنیم

رمضون

در دنیای امروز عطرهای مختلف همانند لباس‌هایی که برای پوشیدن انتخاب می‌کنیم صرف‌نظر از تفاوت‌های زیادی که دارند تابع قوانین فصلی هستند و به عبارت دیگر گرما یا سرمای هوا و همچنین وجود رایحه گل‌های بهاری یا هر عامل دیگری که ناشی از تغییرات فصلی است می‌تواند بر شدت یا نوع رایحه‌ای که در محیط استشمام می‌کنید تاثیرگذار باشد.
 از این رو توصیه می‌شود که در انتخاب عطر، شرایط آب و هوایی و به عبارتی تغییرات فصلی را نیز مورد توجه قرار دهید.
 از آنجا که در فصل زمستان مولکول‌های ترکیبات الکلی فرار نبوده و تا حدودی ساکن و بی‌حرکت هستند، بنابراین معمولا در فصول سرد سال عطرها از ثبات بیشتری برخوردار خواهند بود. با توجه به آنچه گفته شد بهتر است برای این فصول از رایحه‌های ملایم و خنک که حاوی ترکیباتی چون ادویه‌های شرقی، عسل، وانیل، شکلات و قهوه و همچنین عصاره گل‌ها و گیاهان مختلف هستند، استفاده کنید.
 اغلب عطرهایی که حاوی این ترکیبات هستند نوعی احساس آرامش و اطمینان و دلگرمی را در افراد ایجاد خواهند کرد. فصل زمستان اغلب موجب ایجاد نوعی احساس افسردگی در افراد خواهد شد و براساس نتایج به دست آمده از تحقیقات انجام شده کمبود ویتامین در افراد مختلف در فصول سرد سال بشدت افزایش می‌یابد، بنابراین با رایحه‌ای که در محیط اطرافتان رایحه گرم و دلپذیر ایجاد کند، می‌توانید به آن تا حدودی بر این احساس ناخوشایندی که در وجود شما بوجود آمده است، غلبه کنید.
اما اگر شما از جمله افرادی هستید که احساس می‌کنید رایحه عطری که می‌زنید را تنها برای مدت زمان کوتاهی می‌توانید استشمام کنید به شما توصیه می‌کنیم پیش از این که به قسمت مشخصی از پوست خود عطر را اسپری کنید، آن قسمت از پوست را کمی کرم بزنید.
استفاه از عطرهای زمستانی در فصول گرم سال اغلب با نتیجه مشابهی همراه نخواهد بود. شدت این نوع رایحه‌ها وقتی با سطح پوست بدن در تماس باشند افزایش خواهد یافت و از این رو می‌توان گفت که این نوع عطرها نمی‌توانند گزینه مناسبی برای فصول گرم سال باشند، البته براساس نظرسنجی‌های انجام شده عطرهای زمستانی یکی از پرطرفدارترین و خوش بوترین عطرها هستند.
اگر بخواهید این نوع عطرها را در فصول گرم سال مورد استفاده قرار دهید بهتر است از آنها در ترکیب با نوعی رایحه دیگر استفاده کنید تا ثبات بیشتری داشته باشند.
پس اگر به دنبال انتخاب یک عطر خوب زمستانی هستید بهتر است از رایحه‌های گرم ملایم انتخاب کنید که نه‌تنها می‌توانید از احساس گرمی آنها برای ایجاد نوعی احساس آرامش و اطمینان خاطر بهره گیرید، بلکه می‌توانید برای مدت زمانی طولانی از بوی مطبوع و ملایم این رایحه لذت ببرید .نوشته شده در تاریخ سه شنبه 91/7/25 توسط منیره غلامی توکلی
   1   2   3   4   5      >
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک